Zezwolenie na pracę cudzoziemca
Pracodawca zamierzający powierzyć pracę cudzoziemcowi spoza UE/EOG składa wniosek o wydanie zezwolenia na zatrudnienie cudzoziemca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Informacje o zatrudnianiu cudzoziemców w Polsce i zasady udzielania zezwolenia na pracę publikowane są na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.
Podmiot musi uzyskać informację starosty na temat braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych w oparciu o rejestry osób bezrobotnych i poszukujących pracy.
W tym celu podmiot, zamierzający powierzyć wykonywanie pracy cudzoziemcowi składa ofertę pracy na stanowisko, na którym będzie zatrudniony cudzoziemiec podając proponowany okres zatrudnienia (potwierdzony datami). Potrzebę uzyskania informacji należy odnotować w uwagach do oferty pracy.
Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu w imieniu starosty wydaje informację, na wniosek podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi w terminie:
1) nie dłuższym niż 14 dni od dnia złożenia oferty pracy w powiatowym urzędzie pracy, jeżeli z analizy rejestrów bezrobotnych i poszukujących pracy nie wynika, że istnieje możliwość zorganizowania rekrutacji;
2) nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia oferty pracy w przypadku organizowania rekrutacji wśród bezrobotnych i poszukujących pracy.
Podstawa prawna:
1) Ustawa z dn. 20.04.2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i zm. (Dz. U. z 2017, poz 1065)
2) Ustawa z dn. 12.12.2013r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2017r., poz. 2206)
3) Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07.12.2017 r. w sprawie wydania zezwolenia na pracę cudzoziemca oraz wpisu oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi do ewidencji oświadczeń (Dz. U 2017, poz. 2345).
Dokumenty do pobrania:
|